facebook

F215-to na co czekaliśmy!

2017.05.22   

Walkera F215, czy to tylko następca F210 ?

Walkera wypuściła nowy model drona wyścigowego F215. Co o nim sądzimy, przeczytacie poniżej.

1. Rama

Nareszcie, Walkera posłuchała użytkowników i stworzyła ramę na miarę prawdziwego wyścigowca. Cała wykonana z carbonu, pozbawiona elementów z tworzywa sztucznego, które były piętą achillesową modelu F210. Zwarta, ramiona wykonane z 4mm carbonu zapewniają odpowiednią sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. Walkera fajnie rozwiązała sposób montażu kamery, teraz zmiana kąta jest prosta a co najważniejsze skuteczna. Ciekawym pomysłem jest również możliwość montażu akumulatorów aż o 13 cm długości, na tyle pozwala rama. 

Trzeba przyznać że Walkera pomyślała również o antenach w przeciwieństwie do F210 zostały umieszczone w elastycznych osłonkach w miejscu mniej narażonym na uszkodzenia.

2. Regulatory/silniki

Regle ESC 20A obsługujące protokół OneShot. To co nam się podoba to że w F215, możemy wymienić regle czy silniki na inne. Nie ma tutaj gniazd jak w F210 tylko wszystko jest lutowane. Pozwala to w prosty sposób na zmianę/wymianę części. W połączeniu z silnikami 2500KVa,  zapewniają świetną dynamikę lotu!.

3. Kontroler FC

To dobrze znany również z innych wyścigowców Walkery model F3. Wielkim plusem jest możliwość zmiany parametrów lotu za pomocą programów Betaflight lub Cleanflight.

4. Śmigła

Super, wreszcie nie jesteśmy przywiązani do śmigieł Walkery, standardowy szaft umożliwia montaż śmigieł 5" np. Dalprop. W standardzie mamy 3płatowe śmigła Walkery.

5. Aparatura sterująca

To doskonale znana DEVO 7. Z racji wymiarów dość dobrze leży w dłoni a potrzebne przełączniki są w zasięgu palców. Wysokość drążków oczywiście jest regulowana. Lekko możemy przyczepić się do precyzji sterowania, lecz przy tym przedziale cenowym trudno znaleźć lepszy zestaw.

6. Dane techniczne

Wymiary 168x209x71,5 mm
Waga 375g (bez baterii)
Odbiornik DEVO-RX721
Kontroler FCS-F215 F3
Akumulator 14,8V 1300mAh 60C 4S LiPo
Czas lotu 8-9 min
Obiektyw kamery 2,5 mm
Rozdzielczość 600 TVL
Dodatkowe funkcje D-WDR, 2DNR, Color/Auto/B&W
Nadajnik FPV TX5839 CE 25mW

7. Podsumowanie

To na co czekaliśmy, Walkera wypuściła model bardzo dopracowany, szybki a co najważniejsze taki który umożliwia upgrade. Cała konstrukcja jest świetnie przemyślana i dopracowana. To pierwszy tak dopracowany model Walkery! Brawo!

Cały zestaw jest fajnie wyposażony, a dodatkowo mamy w zestawie... diody LED. Na deser Walkera dorzuca jeszcze specjalny adapter USB do symulatora MR Drone. A czym jest MR Drone? zobaczcie sami tutaj.

Walkera odrobiła lekcję i F215 znacznie poprawiła względem F210. Nowa rama, nowe regulatory, ulepszona konstrukcja, to wszystko sprawia że z pewnością F215 jest godny zainteresowania!

Walkera F215 dostępna jest tutaj.

FLP Team