facebook

Rodeo 110 Walkera - szybki test

2017.04.20   

Rodeo 110, mniejszy brat Rodeo 150, mniejszy nie oznacza gorszy. To co pierwsze rzuca się w oczy to rama. Wykonana została z carbonu, a boczne osłony wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Elektronika została dobrze schowana, więc można spodziewać się odpornej konstrukcji. Małe wymiary są również wielką zaletą gdyż można go ze sobą zabrać nawet w... kieszeń ;)

Całość jest bardzo dobrze złożona i wygląda efektownie, a to za sprawą czerwonych elementów które ładnie komponują się z czarnym carbonem. To już kolejny model w takiej kolorystyce i chyba w tym sezonie na dobre zagościła w Walkerze.

Rodeo 110 została dobrze wyposażona, w standardzie mamy już kamerę FPV 600TVL (z regulowanym kątem pochylenia), wraz z nadajnikiem a dodatkowo w opakowaniu znajdziemy:

  • aparaturę sterującą DEVO 7
  • akumulator
  • ładowarkę
  • zapasowy zestaw śmigieł
  • kabel USB 
  • kabel trener/uczeń

Czyli wszystko to co jest nam potrzebne do latania zaraz po wyjęciu sprzętu z pudełka. Jedynie w co sami musimy się zaopatrzyć to 8xAA do aparatury DEVO 7.

Sercem Rodeo 110 jest dobrze znany i lubiany wyścigowy kontroler F3. Do wyboru mamy 3 tryby czyli stabilizowany, akrobatyczny i wyścigowy.

Wydajny akumulator zapewnia czas lotu na poziomie 5-7 minut, ale co ważniejsze ładowanie zajmuje ok. 30 min.

Jak się sprawuje w locie? Muszę przyznać że całkiem fajnie, jest lekki więc na zewnątrz jest podatny na podmuchy wiatru, ale można go spokojnie opanować. Wielką frajdę sprawia latanie po mieszkaniu, z takiej perspektywy wygląda ciekawiej ;)

Podsumowanie

Bardzo fajny mini wyścigowiec, szczególnie polecany osobą początkującym, bądź doświadczonym operatorom do latania w zamkniętych pomieszczeniach. Dostarcza mnóstwo frajdy i zabawy a dzięki wytrzymałej konstrukcji ta zabawa nie jest droga ;) To co warto podkreślenia dla osoby zaczynającej przygodę z dronami z pewnością nie pożałuje tej decyzji.